Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26.03.2023

1.

Biuro parafialne czynne tylko w czwartek i piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę w związku z dekanalną pielgrzymką do Smolic biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 42c do 53j za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Trzebin 29-35, 6-12, 18-19.

3.

W środę 29 marca 2023 r. o godz. 18:00 w naszej parafii bierzmowanie, którego udzieli ks. Biskup Jan Glapiak.

4.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16:30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta. - nie będzie dodatkowej drogi krzyżowej o godz. 19:30.

5.

Za tydzień Gorzkie Żale nie będą połączone ze mszą świętą ale będzie dodatkowe nabożeństwo o godz. 14:00. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Budziński, przy organach zasiądzie ks. profesor Janusz Bobowski. Serdecznie zapraszam.

6.

Serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

7.

W stałych punktach trzech wiosek tworzących naszą parafię zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję wsparcie.

8.

Już dzisiaj informuję, że spowiedź wielkanocna odbędzie się w Wielki Wtorek 4 kwietnia w dwóch turach: przed południem i wieczorem. W spowiedzi pomagał będzie ks. Piotr Krauze, ks. Wojciech Pieprzyca i ks. Janusz Bobowski. Szczegółowy podział godzinowy podam za tydzień.

9.

W przyszłym tygodniu Niedziela Palmowa, przed Mszą św. o godz. 11:00 gromadzimy się z palmami przy krzyżu, gdzie nastąpi ich poświęcenie i procesja do kościoła. Na pozostałych mszach świętych (także w sobotę) święcenie palm w kościele.

10.

Po mszach świętych w zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę dekanalną do sanktuarium MB Uzdrowienia chorych do Smolic.

ks. proboszcz

Konrad Rapior