Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21.03.2021

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21.03.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

2.

GORZKIE ŻALE w przyszłą niedzielę odprawione będą w łączności ze mszą świętą o godz. 15:00.

3.

DROG KRZYŻOWE w piątek o godz. 16:00 dla dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:00 i druga o godz. 19:30.

4.

Zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję.

5.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Wielki Post to czas składania daniny diecezjalnej. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Bóg zapłać.

6.

W minioną niedzielę w ramach składki remontowo-inwestycyjnej zebraliśmy 1745 zł. i 5 euro. Serdeczne Bóg zapłać.

7.

Wprowadzenie nowych obostrzeń nie zmieniło przelicznika osób uczestniczących w liturgii. Obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

8.

W związku z pandemią nie będzie spowiedzi z zaproszonymi księżmi z innych parafii. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

9.

W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu ofiary mszalne będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

10.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 54 do 26 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Nowego od 27 do 38A.

11.

W miniony piątek na drogach krzyżowych gościliśmy wspaniałych muzyków. Wystąpił duet: Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana i Andrij Melnyk (Ukraina) – akordeon. Dziękujemy serdecznie, za muzyczne ubogacenie naszego nabożeństwa.

12.

Odwiedziny chorych w piątek 26 marca od godziny 9:00 w kolejności: Trzebiny, Długie Nowe i Długie Stare. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub biurze parafialnym.

13.

W przyszłym tygodniu Niedziela Palmowa, przed Mszą św. o godz. 11:00 gromadzimy się z palmami przy krzyżu, gdzie nastąpi ich poświęcenie i procesja do kościoła. Na pozostałych Mszach św. święcenie palm w kościele.

14.

OSP Długie Stare ogłasza nabór do OSP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Numery kontaktowe znajdziemy w gablocie ogłoszeń (Paulina Lepka 721 152 117 i Beata Żymelska 721 104 266)

15.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

16.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

17.

W minioną sobotę na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Urszuli Marciniak, która w ostatnim czasie mieszkała w Krzycku Małym, a tydzień wcześniej odbył się pogrzeb jej mamy Walentyny Stachowiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

ks. proboszcz

Konrad Rapior