Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2022

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2022

1.

Biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Od maja msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, a w soboty o godz. 18:00. Zakończyły się pandemiczne ograniczenia związane z ilością osób w miejscach publicznych, w tym wiernych w kościele. W związku z tym nie będzie już dodatkowej mszy o godz. 15:00.

3.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:40, a w sobotę i niedzielę w połączeniu z mszami.

4.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

5.

Dziękuję osobom, które w poniedziałek pomagały w demontażu wystroju świątecznego. Dziękuję za przekazanie kruszywa bazaltowego darczyńcy, który pragnie pozostać anonimowy. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu terenu i rozplanowaniu kruszywa. Została jeszcze pewna część do rozplanowania. Jeśli ktoś chciałby pomóc to zapraszam w środę na godz. 16:30.

6.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 6-28, ul. Krótka i ul. Działkowa za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 do sprzątania zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Nowa 2-15.

7.

OSP Długie Stare dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział we wczorajszej uroczystości i festynie. Szczególne podziękowanie za materialne wsparcie inicjatywy budowy remizy.

8.

W najbliższą sobotę OSP Trzebiny zaprasza na uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. O godz. 16:00 msza święta plenerowa, po której pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, w dalszej kolejności konkurencje strażackie dla jednostek OSP. Przez cały czas gry i zabawy dla dzieci, na koniec zabawa przy muzyce. Dostępny będzie również bufet. Impreza odbywa się na terenie przy sali wiejskiej w Trzebinach.

9.

W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na terenie przy plebanii koncert w ramach obchodów 700-lecia Długiego Starego: 700 lat Maryjo z nami jesteś. W repertuarze pieśni maryjnych wystąpi Improsonus Quartet. W przypadku niekorzystnej aury pogodowej koncert odbędzie się w kościele. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszam.

ks. proboszcz

Konrad Rapior