Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

1.

Biuro Parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dzisiaj 19 dzieci w naszej parafii podczas mszy o godz. 11:00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je naszą gorliwą modlitwą.

3.

W tym tygodniu Biały Tydzień. Dzieci uczestniczą w nim w albach komunijnych zajmując w kościele miejsca w ławkach dziecięcych. Biały tydzień trwał będzie od poniedziałku do czwartku, ale zachęcam by dzieci uczestniczyły we mszach wieczornych przez cały najbliższy tydzień.

4.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 18:45. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą w dni powszednie o godz. 18:45, a w sobotę i niedzielę nabożeństwa czerwcowe w połączeniu ze mszą św.

5.

Dziękuję rodzicom dzieci z klasy drugiej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za dekoracje pierwszokomunijną kościoła. Panu Bartoszowi Kuśnierkowi dziękuję za przygotowanie ozdobnych emblematów z imionami dzieci. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i od 57-27.

6.

W biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października 2023 r. Od przyszłej niedzieli wymienianki czytane będą z uwzględnieniem aktualnych zmian dokonanych w bieżących zamówieniach.

7.

Już dziś informuję, że w tym roku Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się podobnie jak rok temu. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tradycyjnych miejscach. Bezpośrednio po powrocie procesji kolejna msza święta. Dzięki takiemu układowi nie będzie potrzeby podwójnego przychodzenia do kościoła, gdyż niektórzy wierni przyjdą na mszę św. i zostaną na procesji, a inni przyjdą na procesję i zostaną na mszy świętej. Plan godzinowy podam za tydzień. W gablocie wywiesiłem podział przygotowania ołtarzy.

8.

W dniach od 27 czerwca do 1 lipca w Gostyniu na Świętej Górze odbywać się będzie święto młodych Paradiso 2023 w formie festiwalu. Adresowane jest one do młodzieży między 15 a 30 rokiem życia. Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

9.

W minionym tygodniu wróciła z wymiany międzynarodowej grupa mieszkańców naszej gminy, wśród których znaleźli się także nasi parafianie. Uczestniczyli oni między innymi w maryjnym święcie z licznymi procesjami, z którego przywieźli dla parafii figurkę MB w formie Piety, która jest kopią figury z tamtego sanktuarium.

ks. proboszcz

Konrad Rapior