Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia – 29.05.2022

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia – 29.05.2022

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą w poniedziałek i wtorek o godz. 16:40. Nabożeństwo czerwcowe w środę i czwartek o godz. 16:40, w piątek o godz. 17:40, a w sobotę i niedzielę w połączeniu z mszami.

3.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

4.

Dziękuję KGW Długie Stare za inicjatywę, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Otóż KGW postanowiło odpowiedzieć na mój apel i w piątek dużą grupą członkiń usunęła chwasty w miejscach, o które prosiłem w minioną niedzielę.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania, ponieważ w piątek wieczorem na I Komunię kościół przygotuje grupa rodziców dzieci z klasy drugiej SP.

6.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w nabożeństwa sprawowane w dni krzyżowe, czyli w modlitwy o urodzaje, dając w ten sposób świadectwo wiary, że wszystko w świecie zależy od Boga.

7.

W tym tygodniu nastąpi zmiana godzin mszy świętych wieczornych w związku z bezpośrednim przygotowaniem dzieci do I Komunii świętej. Od poniedziałku do czwartku mszę będą o godz. 17:00. W piątek o godz. 17:00 i 18:00. W sobotę bez zmian.

8.

Jutro (poniedziałek 30 maja) w naszej parafii odbędzie się zjazd kursowy księży z mojego rocznika. Rozpocznie się o godz. 9:00 spotkaniem przy kawie, o godz. 11:00 msza święta, a po niej obiad. Serdecznie zapraszam na mszę św. o godz. 11:00 koncelebrowaną przez kilkunastu księży z rocznika święceń 2002.

9.

Za tydzień na mszy o godz. 11:00 Pierwsza Komunia św. Parafian proszę by wybierali mszę sobotnią lub niedzielną o 8:30.

10.

Plan bezpośrednich przygotowań do I Komunii Świętej w osobnym ogłoszeniu.

ks. proboszcz

Konrad Rapior