Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022

1.

Biuro parafialne czynne w środę i piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę w związku z przygotowaniami do obchodów 700-lecia Długiego Starego biuro nieczynne.

2.

Dzisiaj 22 dzieci z naszej parafii podczas mszy o godz. 11:00 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je naszą gorliwą modlitwą..

3.

W tym tygodniu Biały Tydzień. Dzieci uczestniczą w nim w albach komunijnych zajmując w kościele miejsca w ławkach dziecięcych. Biały tydzień trwał będzie od poniedziałku do czwartku, ale zachęcam by dzieci uczestniczyły we mszach wieczornych przez cały najbliższy tydzień.

4.

Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, w sobotę o godz. 17:45, a w niedzielę w połączeniu z mszami.

5.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

6.

Dziękuję rodzicom dzieci z klasy drugiej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za dekoracje pierwszokomunijną kościoła. Panu Bartoszowi Kuśnierkowi dziękuję za przygotowanie emblematu eucharystycznego umieszczonego w kruchcie oraz gołąbków z imionami dzieci. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a.

7.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w nieco innym porządku jak w poprzednich latach. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą, a bezpośrednio po niej wyruszy procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tradycyjnych miejscach. Bezpośrednio po powrocie procesji kolejna msza święta. Dzięki takiemu układowi nie będzie potrzeby podwójnego przychodzenia do kościoła, gdyż niektórzy wierni przyjdą na mszę św. i zostaną na procesji, a inni przyjdą na procesję i zostaną na mszy świętej. Plan godzinowy podam za tydzień. W gablocie wywiesiłem podział przygotowania ołtarzy.

8.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Przed kościołem zbiórka na KUL i szkoły katolickie.

9.

W najbliższą sobotę odbędą się uroczystości obchodów 700-lecia Długiego Starego. Rozpoczęcie o godz. 14:30 w Szkole Podstawowej tzw. częścią oficjalną, po której przemarsz z orkiestrą dętą na boisko sportowe, na którym festyn z licznymi atrakcjami. Szczegóły programu festynu na plakacie oraz w mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszam.

10.

Dziękuję p. Piotrowi Bąkowskiemu za umycie profesjonalnym sprzętem Karcher’a posadzki w kościele. Dziękuję również osobom, które w minionym tygodniu zorganizowały płukany piasek i zamuliły kostkę wokół kościoła.

11.

W miniony czwartek na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Edmunda Pietrzaka. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior