Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dzisiaj dziewiętnaścioro dzieci z naszej parafii przystępuje w trzech grupach do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą gorliwą modlitwą.

3.

W tym tygodniu Biały Tydzień. Dzieci uczestniczą w nim według planu umieszczonego w gablocie, ale codziennie od poniedziałku do środy o godz. 17:00 będzie dodatkowa msza, w której może uczestniczyć każde dziecko, które przystąpiło do pierwszej komunii, niezależnie od tego czy w danym dniu jego grupa ma wyznaczone uczestnictwo we mszy św.

4.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbędzie się według porządku jaki znamy od lat. Będą dwie msze i procesja, oczywiście wszystko odbędzie się w tzw. reżimie sanitarnym. Proszę parafian zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i organizację procesji o kontakt, w celu zapoznania mnie ze zwyczajami obchodów uroczystości Bożego Ciała jakie obowiązują w tej parafii.

5.

Dziękuję rodzicom dzieci z klasy drugiej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za dekoracje pierwszokomunijną kościoła. Panu Bartoszowi Kuśnierkowi dziękuję za przygotowanie emblematu eucharystycznego umieszczonego pod mensą ołtarzową oraz aniołków z imionami dzieci. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul. Nowej od 2 do 15 (cała ulica).

6.

Od 4 maja w świątyniach obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

7.

We wtorek o godz. 16:00 na salce spotkanie wspólnoty Córek i Synów Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam.

8.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

9.

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:40. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 12:00.

10.

10. W związku z moim udziałem w obchodach 100-lecia pobytu sióstr Dominikanek w Rydzynie w najbliższą niedzielę nie będzie mszy o godz. 15:00 ale będzie dodatkowa msza o godz. 12:00.

11.

Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie.

12.

W miniony czwartek na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Janiny Skorupińskiej. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior