Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia- 16.05.2021

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia- 16.05.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Zmarła mama ks. Ireneusza Rachwalskiego, proboszcza naszej parafii w latach 2007-2016, a obecnie proboszcza parafii pw. św. Jadwigi w Siekierkach Wielkich. Msza św. pogrzebowa odbyła się w Rozdrażewie w minioną środę. W związku z pandemią była na tej mszy obecna skromna delegacja z naszej parafii ze sztandarem. W naszym kościele dnia 13.06.2021r. o godz. 8:30 odprawiona będzie msza święta za śp. Genowefę Rachwalską od parafian.

3.

Teren przy kościele jest poddawany rekultywacji. Potrzeba sporo czasu by nowo posiana trawa się ukorzeniła, a cały teren utwardził. Do odwołania prosimy zabierać śmieci z cmentarza do domu, gdyż przez długi czas nie będzie możliwym aby wjechał na teren ciężki samochód ciężarowy opróżniający kontener. Za powstałą niedogodność bardzo przepraszam. Bardzo dziękuję za zrozumienie sytuacji. Proszę korzystać z kontenera w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku osób odwiedzających groby bliskich spoza parafii, którzy nie mają możliwości zabrania ze sobą śmieci. Osoby, które w ostatnim czasie miały w rodzinie pogrzeb na naszym cmentarzu proszę o kontakt, gdyż wiadomo, że w takiej sytuacji pozostaje dużo kwiatów czy zniczy i w tej sytuacji oczywiście parafia zajmie się wywozem tych odpadów.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 6-28, ul. Krótka i Działkowa za sprzątanie kościoła i otoczenia, skoszenie trawy, za kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania, ponieważ w piątek wieczorem na I Komunię kościół przygotuje grupa rodziców dzieci z klasy II SP.

5.

Od 4 maja w świątyniach obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

6.

Za tydzień w naszej parafii Pierwsza Komunia święta. Odbędzie się ona w 3 grupach o godz. 9:30; 12:00 i 14:00. Proszę parafian by te godziny mszy św. były zarezerwowane dla dzieci i ich rodzin oraz gości. Porządek parafialnych mszy pozostaje bez zmian czyli godz. 8:30, 11:00 i 15:00. W gablocie umieszczony jest program bezpośrednich przygotowań do I Komunii św.

7.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

8.

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:40. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 11:00.

9.

Tydzień temu w ramach składki remontowej zebraliśmy 1671,5 zł. Bóg zapłać.

10.

Już dziś informuje, że w związku z moim udziałem w obchodach 100-lecia pobytu sióstr Dominikanek w Rydzynie dnia 30 maja nie będzie mszy o godz. 15:00 ale będzie dodatkowa msza o godz. 12:00.

11.

Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie.

12.

W miniony piątek na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Michała Szkudlarczyka. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior