Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej – 26.05.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej – 26.05.2024 r.

1.

Biuro Parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom dzieci z klasy drugiej za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za dekorację pierwszokomunijną kościoła. Pani Teresie za przygotowanie obrusów i bielizny kielichowej. Asyście pocztów sztandarowych, ministrantom. Panu Organiście i Lidce za oprawę muzyczną. Serdeczne Bóg zapłać.

3.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbędzie się podobnie jak w poprzednich latach. Rozpocznie się mszą świętą o godz. 9:00, a bezpośrednio po niej, czyli około godz. 9:45 wyruszy procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tradycyjnych miejscach. Bardzo proszę o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z wyznaczonych na ten rok ulic (informacja o podziale znajduje się w gablocie). Proszę o udekorowanie wszystkich domów. Jest to wyraz naszej wiary. Proszę by w procesji wzięły udział sztandary i feretrony. Panów strażaków proszę o niesienie baldachimu, o asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Matki Różańcowe o asystę ze świecami, a dziewczynki o sypanie kwiatków. Liczę także na udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w albach. Bezpośrednio po powrocie procesji kolejna msza św. W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę po mszy o godz. 11:00.

4.

Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o godz. 17:00.

5.

Na najbliższy piątek udzielona jest dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian Długiego Starego 78,76 i 57-27. Nie przygotowujemy kwiatów gdyż ofiarują je nowożeńcy.

7.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 18:45, a w oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją.

8.

W dniach od 2 do 6 lipca w Gostyniu na Świętej Górze odbywać się będzie święto młodych Paradiso 2024 w formie festiwalu. Adresowane jest one do młodzieży między 15 a 30 rokiem życia. Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

9.

Zmarła parafianka śp. Wioleta Konior. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym w Lesznie. Wieczny odpoczynek ….

ks. proboszcz

Konrad Rapior