Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej – 12.06.2022

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej – 12.06.2022

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 18:45, W oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją.

3.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę nie zapraszam do sprzątania kolejnej grupy.

5.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w nieco innym porządku jak w poprzednich latach. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 9:00, a bezpośrednio po niej, czyli około godz. 9:45 wyruszy procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tradycyjnych miejscach. Bardzo proszę o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z wyznaczonych na ten rok ulic. I Ołtarz u państwa Samol - Mieszkańcy z ul. Rolnej. II Ołtarz przy św. Nepomucenie - mieszkańcy z Długich Nowych. III Ołtarz u państwa Klich - Mieszkańcy z ul. Leszczyńskiej. IV Ołtarz przy kapliczce św. Wawrzyńca - mieszkańcy z Trzebin. Proszę o udekorowanie wszystkich domów. Jest to wyraz naszej wiary. Proszę by w procesji wzięły udział sztandary i feretrony. Panów strażaków proszę o niesienie baldachimu, o asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Matki Różańcowe o asystę ze świecami, a dziewczynki o sypanie kwiatków. Liczę także na udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w albach. W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę po mszy o godz. 11:00

6.

Wczoraj odbyły się uroczystości obchodów 700-lecia Długiego Starego. W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w prace przygotowawcze, tym którzy okazali jakiekolwiek wsparcie, wszystkim występującym na scenie, ale przede wszystkim każdemu, kto odpowiedział na zaproszenie i wziął udział we wspólnym świętowaniu.

7.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na KUL i szkoły katolickie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior