Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

1.

Biuro parafialne czynne w sobotę bezpośrednio po mszach o godz. 8:30 i 11:00.

2.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

3.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezpośrednio przyczynili się do przygotowania świąt w naszej parafii. Zwłaszcza grupie przygotowującej świąteczny wystrój kościoła i teren przy probostwie, gdzie odbywała się pasterka plenerowa. Państwu Olejniczak z Długiego Nowego dziękuję za ofiarowanie pięknych choinek do kościoła i na teren przy probostwie, p. M. Żymelskiemu za transport. Dziękuję p. organiście Dariuszowi Stróżakowi. Pani Donacie Musielak dziękuję za udostępnienie zwierząt do żywego żłóbka. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć w naszej parafii żłóbek z żywymi zwierzętami to w imieniu p. Donaty zapraszam do jej gospodarstwa agroturystycznego w dnach 6 i 7 stycznia od godz. 13:00 do 19:00.

4.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze o godz. 8:30 i 11:00.

5.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej od godz. 17:15.

6.

W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej mszy św. obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy, a także wody (będzie możliwość nabycia zestawu kadzidła i kredy do poświęcenia). W święto Trzech Króli można przynieść ze sobą w pojemniku wodę, którą będę święcił podczas mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Misje. Msze święte w kościele o godz. 8:30 i 11:00.

7.

W najbliższą sobotę nie będzie mszy wieczornej.

8.

Gminne kolędowanie odbędzie się w tym roku w Lasocicach 7 stycznia o godz. 16:00. Natomiast 14 stycznia o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd na ludowo. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9.

W gablocie wywieszono plan kolędy. Przypominam, że plan kolędy obejmuje tylko rodziny, które w czasie ostatnich 5 niedziel wyraziły chęć przyjęcia odwiedzin duszpasterskich.

ks. proboszcz

Konrad Rapior