Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 27.12.2020

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 27.12.2020

1.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minione święta współtworzyli modlitewną wspólnotę podczas mszy świętych w plenerze i kościele, a tym którzy z obawy przed zarażeniem skorzystali z dyspensy, dziękuję za modlitewne trwanie we wspólnocie kościoła domowego. Szczególnie dziękuję tym, którzy bezpośrednio przyczynili się do przygotowania świąt w naszej parafii, zwłaszcza grupie przygotowującej świąteczny wystrój kościoła i teren przy probostwie, gdzie odbywała się pasterka plenerowa.

2.

W czwartek zakończenie 2020 roku. Ze względu na wprowadzenie godziny policyjnej zapraszam na mszę św. pół godziny wcześniej niż zwykle w tym dniu, czyli na godz. 16.30 . Po mszy nabożeństwo dziękczynno–błagalne, dziękować będziemy za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy. Msza w tym dniu z Uroczystości Św. Bożej Rodzicielki Maryi.

3.

W piątek 01 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 8:30, 11:00 i 15:00.

4.

W przyszłą środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy, a także wody. W związku ze wskazaniami sanepidu nie ma wody w naszym tradycyjnym pojemniku. Bardzo proszę przynieść ze sobą wodę, którą będę święcił podczas mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona na Misje. ,Scena na której odbywała się pasterka pozostanie do 6 stycznia. W tym dniu będzie na niej odprawiona msza św. o godz. 16:00. Zapraszam do tego, by szczególnie dzieci, które przyjdą na tę mszę św. przebrały się za królów lub pasterzy. W związku ze stanem pandemii nie odbędzie się orszak Trzech Króli.

5.

W tym tygodniu nie ma sprzątania kościoła.

6.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnych „odwiedzin duszpasterskich”. Za tydzień przekażę bardziej szczegółowe informacje z tym związane.

7.

Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior