Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 26.12.2021

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Świętej Rodziny – 26.12.2021

1.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minione święta współtworzyli modlitewną wspólnotę podczas mszy świętych w plenerze i kościele. Szczególnie dziękuję tym, którzy bezpośrednio przyczynili się do przygotowania świąt w naszej parafii, zwłaszcza grupie przygotowującej świąteczny wystrój kościoła i teren przy probostwie, gdzie odbywała się pasterka plenerowa. Szczególne podziękowania p. Donacie Musielak za udostępnienie zwierząt oraz elementów wystroju szopki plenerowej.

2.

Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

3.

W piątek zakończenie 2021 roku. Msza w tym dniu o godz. 17:00 z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne, dziękować będziemy za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy.

4.

W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 11:00 i 18:00.

5.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

6.

W tym roku ponownie jak w poprzednich latach nie ma tradycyjnych „odwiedzin duszpasterskich”. Za tydzień przekażę bardziej szczegółowe informacje z tym związane.

7.

Są wolne intencje na mszę w dniu 3 i 4 stycznia.

8.

Biuro parafialne czynne w środę pół godziny po wieczornej mszy św. W sobotę biuro nieczynne.

9.

Za tydzień w niedzielę 2 stycznia w naszej parafii gminne kolędowanie. Będzie ono miało miejsce na scenie przy plebanii. Zapewniamy ciepłe napoje. Podobnie jak w czasie pasterki straż pożarna przygotuje ogniska, przy których będzie się można ogrzać. Początek o godz. 16:00. W przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych kolędowanie odbędzie się wewnątrz kościoła.

10.

W związku z kolędowaniem w naszej parafii za tydzień w niedzielę nie będzie mszy o godz.15:00.

11.

W sylwestra 31.12.2021r. obowiązuje dyspensa od zabaw i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

ks. proboszcz

Konrad Rapior