Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 24.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 24.03.2024 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 42 do 53j za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę nie ma sprzątania kościoła.

3.

Dzisiaj po mszach świętych KGW rozprowadzać będzie babeczki, baranki, zajączki i inne produkty na stół wielkanocny.

4.

W poniedziałek spowiedź wielkanocna od godz. 17:00 do 19:30 z przerwą na mszę świętą.

5.

Odwiedziny chorych z komunią świętą w środę od godz. 8:30.

6.

Wielki Czwartek - to pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość indywidualnej adoracji w ciszy do godz. 20:00. Po liturgii śpiewamy Gorzkie Żale – trzy części.

7.

Wielki Piątek - to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00 zakończona procesją do grobu i adoracją do godz. 20:00. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez możliwości dyspensy, a dorosłych ( 18-60 lat) post ścisły czyli 3 skromne posiłki w tym jeden do syta. W Wielki Piątek od godz. 12:00 do rozpoczęcia wieczornej liturgii istnieje możliwość indywidualnej adoracji Jezusa w ciemnicy.

8.

Wielka Sobota - Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Trzebinach przy Figurce o godz. 13:00, w Długiem Nowem w Sali wiejskiej o godz. 13:30, w Długiem Starem w kościele o godz. 11:00 i 14:00. W tym dniu zalecane jest powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00. Liturgia składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii. Przynosimy ze sobą świece.

9.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 06:00 wyruszy procesja rezurekcyjna zakończona uroczystą Eucharystią. Proszę o asystę strażaków, niech nie zabraknie sztandarów i feretronów. Kolejna msza św. o godz. 11:00

10.

Poniedziałek Wielkanocny - msze św. o godz. 08:30 i 11:00. Składka w tym dniu przeznaczona na WT UAM i KUL oraz szkoły katolickie.

11.

Zbiórki ministrantów w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior