Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 2.04.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 2.04.2023 r.

1.

Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej.

2.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 29-35, 6-12, 18-19 za sprzątanie kościoła i otoczenia, dekorację z palmami oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę nie ma sprzątania kościoła.

3.

Dzisiaj o godz. 14:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Budziński, przy organach zasiądzie ks. profesor Janusz Bobowski. Serdecznie zapraszam.

4.

Dzisiaj po mszach świętych KGW rozprowadzać będzie babeczki, baranki, zajączki i inne produkty na stół wielkanocny.

5.

We wtorek spowiedź wielkanocna od godz. 11:00 do 12:00 i od 17:00 do 19:30 z przerwą na mszę świętą. Szczegółowy plan podany jest w osobnym ogłoszeniu wywieszonym w gablocie.

6.

Odwiedziny chorych z komunią świętą w czwartek od godz. 9:00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

7.

WIELKI CZWARTEK - to pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość indywidualnej adoracji w ciszy do godz. 20:00. Po liturgii śpiewamy Gorzkie Żale – trzy części..

8.

WIELKI PIĄTEK - to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00 zakończona procesją do grobu i adoracją do godz. 20:00. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez możliwości dyspensy, a dorosłych ( 18-60 lat) post ścisły czyli 3 skromne posiłki w tym jeden do syta. W Wielki Piątek od godz. 12:00 do rozpoczęcia wieczornej liturgii istnieje możliwość indywidualnej adoracji Jezusa w ciemnicy.

9.

WIELKA SOBOTA - Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Trzebinach przy Figurce o godz. 13:00, w Długiem Nowem w Sali wiejskiej o godz. 13:30, w Długiem Starem w kościele o godz. 11:00 i 14:00. W tym dniu zalecane jest powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie oraz jest dostępny w osobnym ogłoszeniu (aktualności). Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00. Liturgia składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii. Przynosimy ze sobą świece.

10.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - o godz. 06:00 wyruszy procesja rezurekcyjna zakończona uroczystą Eucharystią. Proszę o asystę strażaków, niech nie zabraknie sztandarów i feretronów. Kolejna msza św. o godz. 11:00

11.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - msze św. o godz. 08:30 i 11:00. Składka w tym dniu przeznaczona na WT UAM i KUL oraz szkoły katolickie.

12.

Zbiórki ministrantów w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior