Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 10.04.2022

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 10.04.2022

1.

Biuro Parafialne czynne tylko we wtorek po wieczornej mszy świętej.

2.

W poniedziałek spowiedź wielkanocna od 12:00 do 13:00 i od 17:00 do 20:00 z przerwą na mszę świętą. Szczegółowy plan podany jest w osobnym ogłoszeniu, jest także wywieszony w gablocie.

3.

W Wielką Środę po mszy św. zapraszam chętne osoby do budowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4.

W tym tygodniu obchodzimy Triduum Paschalne, serdecznie zachęcam do udziału w liturgii.

5.

Wielki Czwartek – to pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, potem przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i adoracja do godz. 20.00. Po liturgii śpiewamy Gorzkie Żale - trzy części.

6.

Wielki Piątek – to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00, zakończona procesją do grobu i adoracją do godz. 20:00. Od godz. 8:00 do rozpoczęcia liturgii indywidualna adoracja Jezusa w Ciemnicy. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez możliwości dyspensy, a dorosłych ( 18-60 lat) post ścisły czyli 3 posiłki w tym jeden do syta.

7.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Trzebinach przy Figurce o godz. 13:00,w Długiem Nowem w sali o 13:30, w Długiem Starem w Kościele o godz. 11:00 i 14:00. W tym dniu zalecane jest powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Plan adoracji jest wywieszony w gablotce. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20:00. Liturgia składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii. Przynosimy ze sobą świece.

8.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 06:00 wyruszy procesja rezurekcyjna zakończona uroczystą Eucharystią. Proszę o asystę strażaków, niech nie zabraknie sztandarów i feretronów. Kolejna Msza św. o godz. 11:00

9.

Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. o godz. 08:30 i 11:00 i 15:00; składka w tym dniu przeznaczona na WT UAM i KUL oraz szkoły katolickie.

10.

Zbiórki ministrantów w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15:00.

11.

Serdecznie dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 42c do 53j za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W najbliższą sobotę nie ma sprzątania

12.

Dzisiaj po mszach świętych KGW rozprowadzać będzie baranki na stół wielkanocny zrobione z masła bądź wypieczone w formie babki.

13.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej - Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie. Zapraszam także do modlitwy w "Kaplicy Solidarności z Ukrainą" usytuowanej pod wiatą.

14.

Zmarli parafianie Waldemar Duszyński i Sławomir Skorupiński. Ich pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior