Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 4.06.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 4.06.2023 r.

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 18:45. W oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją.

3.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała odbędzie się podobnie jak rok temu. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 9:00, a bezpośrednio po niej, czyli około godz. 9:45 wyruszy procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tradycyjnych miejscach. Bardzo proszę o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z wyznaczonych na ten rok ulic. I Ołtarz u państwa Samol - Mieszkańcy z ul. Wiosennej (numery parzyste) i ul. Nowej. II Ołtarz przy św. Nepomucenie - mieszkańcy z Długich Nowych. III Ołtarz u państwa Klich - Mieszkańcy z ul. Jesiennej (numery parzyste) Granicznej i Leszczyńskiej 1. IV Ołtarz przy kapliczce św. Wawrzyńca - mieszkańcy z Trzebin. Proszę o udekorowanie wszystkich domów. Jest to wyraz naszej wiary. Proszę by w procesji wzięły udział sztandary i feretrony. Panów strażaków proszę o niesienie baldachimu, o asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Matki Różańcowe o asystę ze świecami, a dziewczynki o sypanie kwiatków. Liczę także na udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w albach. Bezpośrednio po powrocie procesji kolejna msza święta. W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę po mszy o godz. 11:00

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i od 57-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 25-9 i ul. Polna.

5.

Ks. Arcybiskup dla całej naszej diecezji na najbliższy piątek udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6.

W dniach od 27 czerwca do 1 lipca w Gostyniu na Świętej Górze odbywać się będzie święto młodych Paradiso 2023 w formie festiwalu. Adresowane jest one do młodzieży między 15 a 30 rokiem życia. Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

7.

W najbliższą środę od godz. 11:45 do godz. 12:15 na parkingu przy kościele ustawiony będzie autobus diagnostyczny w którym będzie można skorzystać z badań. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.

8.

Za tydzień przed kościołem zbiórka na KUL i szkoły katolickie.

9.

Nie żyje parafianin śp. Michał Kołodziejczyk. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 14:00 w Święciechowie. Wieczny odpoczynek ….

ks. proboszcz

Konrad Rapior