Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało msze św. o godz. 08:30 i 10:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które proszę zbudować w tradycyjnych miejscach. Przy bramie wejściowej na teren kościelny, błogosławieństwo na cztery strony świata. Bardzo proszę o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z wyznaczonych na ten rok ulic. I Ołtarz u państwa Samol - ul. Wiosenna (numery nieparzyste) i ul. Polna. II Ołtarz przy św. Nepomucenie - mieszkańcy z Długich Nowych. III Ołtarz u państwa Klich - ul. Jesienna (numery nieparzyste). IV Ołtarz przy kapliczce św. Wawrzyńca - mieszkańcy z Trzebin. Proszę o udekorowanie wszystkich domów. Jest to wyraz naszej wiary. Proszę by w procesji wzięły udział sztandary i feretrony. Panów strażaków proszę o niesienie baldachimu, o asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Matki Różańcowe i Panie z chóru bardzo proszę o wsparcie śpiewem Pana organisty, a dziewczynki o sypanie kwiatków. Liczę także na udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w albach. W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w niedzielę po mszy o godz. 11:00.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Nowej od 2 do 15 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego z ul Wiosennej 30-50.

4.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

5.

Nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 17:40. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i środę o godz. 18:40. W oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją.

6.

Od 4 maja w świątyniach obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą więc przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

7.

W Lesznie przy ulicy Starozamkowej 14a znajduje się Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy im. Piotrusia Pana. Ośrodek ten wspomaga dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z naszego regionu, a także ich rodziców. Opieka i zajęcia w ramach kompleksowej rehabilitacji, a także dowóz dzieci do placówki są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablocie.

8.

Zachęcam do czytelnictwa prazy katolickiej. Szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

We wtorek o godz. 16:30 na salce spotkanie wspólnoty córek i synów Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

10.

Pod chórem ustawiona została puszka zorganizowanej przez strażaków zbiórki środków materialnych na leczenie Marysi Drożdżyńskiej w walce z SMA. Bóg zapłać za wsparcie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior