Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i 57-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 25-9 i ul. Polna.

3.

Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlimy się od poniedziałku do piątku 10 minut przed wieczorną mszą świętą.

4.

Trwają prace nad wiatą, w której umiejscowiony będzie plenerowy żłóbek. Aktualnie malowana jest podbitka. Dziękuję firmie p. Krzysztofa Szweda za nieodpłatne przekazanie kamyszków na podsypkę między murem a kostką.

5.

Wtorkowej spotkanie wspólnoty synów i córek Bożego Miłosierdzia zostało przełożone na 7 grudnia.

6.

Na stoliku pod chórem można nabyć kalendarze przygotowane na 700-lecie wsi Długie Stare w cenie 20 zł. Wewnątrz znajdziemy zdjęcia i krótkie notki dotyczące organizacji działających na terenie naszej wioski. Dochód przeznaczony jest na rzecz inicjatorów – szkołę i straż pożarną. OSP cały zysk przeznaczy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

7.

OSP Długie Stare wraz z Radą Sołecka już dzisiaj zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się 5.12.2021r. o godz. 14:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Każde dziecko otrzyma paczkę od św. Mikołaja, a dorośli kawę, herbatę, pierniki i ciasto. Zapisy zostały zamknięte. Zgłosiło się prawie 140 dzieci. W związku z ilością zapisanych dzieci, która przerosła wszelkie szacunki organizatorów będą mile widziani sponsorzy, którzy dołożą swoją cegiełkę do prezentów.

8.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych. Dziękuję wam siostry i bracia za liczny udział, dziękuję strażakom, panu organiście, ministrantom i dzieciom niosącym obraz św. Marcina, asyście ze sztandarami, feretronami i świecami. Dziękuję grupie, na którą przypadło sprzątanie przed odpustem, za pieczołowite gruntowne posprzątanie kościoła i otoczenia, ale równie serdecznie dziękuję wam siostry i bracia, którzy pięknie zadbaliście o porządek na cmentarzu.

9.

Tydzień temu na inwestycje i remonty zebraliśmy 2125,5 zł. Bóg zapłać.

10.

Pod pod chórem wyłożone są książeczki o św. Marcinie. Książeczki są darmowe. Jest to prezent od sumisty odpustowego ks. Wojciecha Pieprzycy. Jeśli ktoś chciałby poznać bliżej Jego postać, to na stronie internetowej parafii jest link do filmu który zrealizowałem na 40 rocznicę Jego święceń kapłańskich.

11

W niedzielę za tydzień na mszę o godz. 15:00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

12.

Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla kończy okres zwykły. Dziękuję p. Bartoszowi Kuśnierkowi za wycięcie wizerunku Chrystusa Króla, który ozdabia dziś naszą świątynię. Za tydzień I Niedziela Adwentu.

ks. proboszcz

Konrad Rapior