Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023

1.

Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.

2.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

3.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym, że w piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej będzie w czwartek od godz. 17:00.

4.

W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej mszy św. obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy, a także wody (będzie możliwość nabycia zestawu kadzidła i kredy do poświęcenia). W związku z tym, że po wytycznych w czasie pandemii nie były w kościołach wystawiane pojemniki z wodą święconą zupełnie przeoczyłem fakt, że woda święcona może już „wrócić’ do przestrzeni kościoła. Przy bocznym ołtarzu jest ustawiony pojemnik z wodą święconą. W święto Trzech Króli można przynieść ze sobą w pojemniku wodę, którą będę święcił podczas mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Misje. Msze święte w kościele o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 15:30 msza święta w plenerze. Zapraszam do tego, by szczególnie dzieci, które przyjdą na tę mszę św. przebrały się za królów lub pasterzy. W przypadku bardzo niesprzyjającej aury pogodowej msza o godz. 15:30 odbędzie się w kościele.

5.

Mam świadomość, że niektóre osoby, nawet takie, które regularnie praktykują wiarę i wiele razy słyszały ogłoszenie o formie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich zupełnie przeoczyły ten fakt i nie zdążyły wrzucić formularza z zaproszeniem. Wszystkich, którzy nie zdążyli w terminie, a chcieli by zaprosić na kolędę proszę o podejście dzisiaj zaraz po mszy świętej do zakrystii w celu ustalenia terminu.

6.

Zwierzęta w żłóbku plenerowym będą jeszcze dzisiaj (niedziela 1 stycznia) i w piątek 6 stycznia.

ks. proboszcz

Konrad Rapior