Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożego Narodzenia – 25.12.2022

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożego Narodzenia – 25.12.2022

1.

Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.

2.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

3.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bezpośrednio przyczynili się do przygotowania świąt w naszej parafii. Zwłaszcza grupie przygotowującej świąteczny wystrój kościoła i teren przy probostwie, gdzie odbywała się pasterka plenerowa. Państwu Olejniczak z Długiego Nowego i Państwu Frąckowiak z Długiego Starego dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła i na teren przy probostwie. Pani Donacie Musielak dziękuję za udostępnienie zwierząt do żywego żłóbka. Strażakom za zorganizowanie ognisk podczas mszy plenerowej i asystę podczas mszy świątecznych.

4.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Tytka Charytatywna, dzięki waszemu zaangażowaniu w minionym tygodniu z grupą Caritas przygotowaliśmy i rozwieźliśmy aż 45 paczek. Serdeczne Bóg zapłać.

5.

W tym roku w związku z tym, że 1 stycznia czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przypada w niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa przeniesiono na najbliższy piątek. Nie jest to święto nakazane, więc nie ma obowiązku uczestnictwa we mszy św. ale jest to ważna uroczystość i dlatego zachęcam do uczestnictwa i modlitwy w intencji naszych rodzin. W tym dniu msza o godz. 18:00.W związku z uroczystością nie ma postu.

6.

W sobotę zakończenie 2022 roku. Msza święta o godz. 17:00. Po mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Dziękować będziemy za wszystkie łaski i przepraszać za grzechy. Msza w tym dniu z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

7.

Jutro tzw. Drugie święto czyli wspomnienie liturgiczne św. Szczepana Męczennika. Msze święte o godz. 8:30, 11:00. Podczas mszy świętych podam plan kolędy na najbliższe dni (do końca 2022r.)

ks. proboszcz

Konrad Rapior