Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą – 2.06.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą – 2.06.2024 r.

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała i w piątek odbywać się będą w połączeniu z procesją. W sobotę i niedzielę w połączeniu ze mszą świętą.

3.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie, udział i obsługę procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Braci Strażackiej dziękuję za niesienie baldachimu, asystę i pilnowanie bezpieczeństwa na trasie procesji. Dziękuję niosącym sztandary i feretrony oraz asyście ze świecami. Dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków oraz asyście dzieci pierwszokomunijnych w albach. Dziękuję za udekorowanie trasy procesji brzózkami. Dziękuje za udekorowanie domów - jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i czci do Najświętszego Sakramentu. Dziękuję ministrantom i p. Darkowi za oprawę muzyczną mszy św. Księdzu Wojciechowi za towarzyszenie naszej modlitwie i za wygłoszone Słowo Boże.

4.

W oktawie Bożego Ciała procesje po mszy o godz. 19:00, a w dzisiaj po mszy o godz. 11:00.

5.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała - bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.

6.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej o godz. 19:00 procesja i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Krzyżu Misyjnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zarówno w czwartek jak i w piątek o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 19:00 z możliwością przystąpienie do sakramentu pokuty.

8.

W dniach od 2 do 6 lipca w Gostyniu na Świętej Górze odbywać się będzie święto młodych Paradiso 2024 w formie festiwalu. Adresowane jest one do młodzieży między 15 a 30 rokiem życia. Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

9.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 78,76 i 57-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kwiaty i na kościół. Pani Marii dziękuję za ułożenie kwiatów. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 25-9 i ul. Polna.nek ….

ks. proboszcz

Konrad Rapior