Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą – 31.01.2021

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą – 31.01.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne w sobotę nieczynne.

2.

We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. W Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcam gorąco do modlitwy w intencji osób życia konsekrowanego i o nowe powołania. W naszym kościele msze o godz. 10:30 – w intencji Matek Różańcowych oraz o godz. 18:00. Na każdej mszy obrzęd poświęcenia gromnic. Ofiary zbierane podczas mszy będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

3.

W tym tygodniu po raz ostatni nie zapraszam żadnej grupy do sprzątania kościoła.

4.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Mimo, że nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich dziękuję za liczne ofiary kolędowe. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe.

5.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

6.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z sytuacją epidemii nie zapraszam kolejnej róży różańcowej do prowadzenia adoracji. Zarówno w czwartek jak i piątek indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

7.

W piątek wspomnienie św. Agaty. Wszystkich, którzy będą uczestniczyć w tym dniu we mszy świętej zapraszam, by zabrali ze sobą kawałek chleba, który w specjalnym rycie będzie poświęcony.

8.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy demontażu wystroju Bożonarodzeniowego. Przyszło tyle osób, że przy okazji udało się wykonać szereg dodatkowych prac. Serdecznie za ro dziękuję w imieniu całej parafii.

9.

Zmarł parafianin śp. Zenon Gołąbka. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior