Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zmartwychwstania – 25.04.2021

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zmartwychwstania – 25.04.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po wieczornej mszy. W sobotę biuro nieczynne.

2.

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji powołań. Zachęcam, by pamiętać o tej ważnej intencji w swoich osobistych modlitwach.

3.

Teren przy kościele jest poddawany rekultywacji. Potrzeba sporo czasu by nowo posiana trawa się ukorzeniła, a cały teren utwardził. Do odwołania prosimy zabierać śmieci z cmentarza do domu, gdyż przez długi czas nie będzie możliwym aby wjechał na teren ciężki samochód ciężarowy opróżniający kontener. Za powstałą niedogodność bardzo przepraszam. Bardzo dziękuję za zrozumienie sytuacji. Proszę korzystać z kontenera w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku osób odwiedzających groby bliskich spoza parafii, którzy nie mają możliwości zabrania ze sobą śmieci. Osoby, które w ostatnim czasie miały w rodzinie pogrzeb na naszym cmentarzu proszę o kontakt, gdyż wiadomo, że w takiej sytuacji pozostaje dużo kwiatów czy zniczy i w tej sytuacji oczywiście parafia zajmie się wywozem tych odpadów.

4.

Dziękuję parafianom za wczorajszą pomoc w ostatecznym przygotowaniu gruntu pod zasiew trawy.

5.

Serdecznie dziękuję osobom, które wsparły materialnie zakup kwiatów do groty.

6.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 1-4 i 20-24. za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę w związku ze świętem nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

7.

Od 27 marca obowiązuje w świątyniach przelicznik 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, może przebywać jednocześnie 16 osób (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

8.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

9.

W najbliższą sobotę o godz. 17:40 zapraszam na nabożeństwo majowe.

10.

Na stoliku z prasą pod chórem, wyłożone są książeczki „31 Dni z Maryją”, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień, które mogą nam pomóc pięknie przeżyć miesiąc maryjny. Cena 4 zł.

11.

OSP Długie Stare serdecznie dziękuje za przekazanie złomu. Wspaniały odzew niesamowicie zaskoczył organizatorów, którzy są niesamowicie wdzięczni.

12.

W poniedziałek w Lasocicach miał miejsce pożar domu. Dziś przed kościołem można wesprzeć materialnie jego odbudowę.

13.

W minionym sobotę na naszym cmentarzu Parafialnym odbył się pogrzeb Andrzeja Stachowskiego i Czesława Prałata. Wieczny odpoczynek

ks. proboszcz

Konrad Rapior