Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

2.

GORZKIE ŻALE w przyszłą niedzielę odprawione będą w łączności ze mszą świętą o godz. 11:00.

3.

DROG KRZYŻOWE w piątek o godz. 17:00 i druga o godz. 19:30.

4.

W stałych punktach we wszystkich trzech miejscowościach naszej parafii będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję.

5.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

6.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

7.

W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa - Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 15 do 24 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Nowego od 54 do 26.

9.

W miniony piątek na drogach krzyżowych gościliśmy muzyków z formacji Improsonus Trio. Dziękujemy serdecznie, za ubogacenie naszego nabożeństwa pieśniami pasyjnymi w jazzowych aranżacjach.

10.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawiona zostanie msza święta za śp. ks. Mariana Ignasiaka - intencja od parafian.

11.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

12.

W minioną sobotę na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Urszuli Marciniak, która w ostatnim czasie mieszkała w Krzycku Małym, a tydzień wcześniej odbył się pogrzeb jej mamy Walentyny Stachowiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

ks. proboszcz

Konrad Rapior