Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 27.03.2022

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 27.03.2022

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 będą przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia będzie wymagało przygotowania kościoła i każda minuta będzie cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, „na ostatnią chwilę” dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

Za tydzień Gorzkie Żale nie będą połączone ze mszą św. ale będzie dodatkowe nabożeństwo o godz. 17:30. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kanonik Wojciech Pieprzyca, przy organach zasiądzie ks. profesor Janusz Bobowski.

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta. - dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

4.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 54 do 26, za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 27 do 38a.

5.

Wieli Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

6.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

7.

W poniedziałek, w związku z moim wyjazdem na pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy, nie ma wieczornej mszy świętej. Intencja za śp. Hieronima Sznycera – od Parafialnego Zespołu Caritas jest przeniesiona na czwartek.

8.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja będzie tylko w czwartek ale w zmienionej godzinie czyli od 18:30 do 20:00. W trakcje adoracji okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź od 17:00 do 17:30.

9.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej – Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior