Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19.03.2023

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19.03.2023

1.

Biuro parafialne czynne w czwartek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 są przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia wymaga przygotowania kościoła i każda minuta jest cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, "na ostatnią chwilę" dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 27 do 38a za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 42c do 53j.

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; - dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

4.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łączności ze mszą świętą: i tak dzisiaj jest to msza o godz. 11:00, za tydzień będzie to msza o godz. 8:30.

5.

Wieli Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

6.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

7.

W związku z tym że 19 marca przypada w niedzielę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiono na poniedziałek 20 marca.

8.

W najbliższą sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. W naszym Kościele dodatkowa msza święta o godz. 12:00. Podczas mszy św. chętne osoby będą mogły przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Więcej na ten temat powiem podczas tej mszy św.

9.

Za tydzień w niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 12:30 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i bliskich.

10.

Bierzmowanie w naszej parafii 29 marca 2023 r. o godz. 18:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior