Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną – 30.04.2023 r.

1.

Biuro Parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych indywidualnych modlitwach.

3.

Od maja msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, a w soboty o godz. 18:00. W najbliższy poniedziałek msza wyjątkowo rano o godz. 7:30.

4.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, a w sobotę i niedzielę nabożeństwa majowe w połączeniu z mszami.

5.

W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8:30 i 11:00. Msza święta we wtorek o godz. 19:00 będzie już z uroczystości. Nabożeństwo majowe w tym dniu w połączeniu z mszami o godz. 8:30 i 11:00.

6.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z wycieczką klasy czwartej spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w czwartek od godz. 18:00 do 18:45 (nabożeństwo majowe). W czasie spowiedzi wystawienie i możliwość adoracji Najświętszego sakramentu. W piątek również od godz. 18:00 do 18:45 (nabożeństwo majowe) wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja z możliwością spowiedzi.

7.

W biurze Parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października 2023r.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 2-28 oraz ul. Krótka i Działkowa za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Nowa.

9.

Dziękuję osobom, które we wtorek i środę pomagały w przygotowaniu terenu i wysianiu trawy w kilku miejscach na cmentarzu.

10.

Dziękuję osobom, które w sobotę pomagały w rozwiezieniu ziemi w Ostoi Zwierząt im. Św. Franciszka.

ks. proboszcz

Konrad Rapior