Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną – 08.05.2022

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną – 08.05.2022

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę nieczynne.

2.

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych indywidualnych modlitwach.

3.

Od maja msze święte wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, a w soboty o godz. 18:00. Zakończyły się pandemiczne ograniczenia związane z ilością osób w miejscach publicznych, w tym wiernych w kościele. W związku z tym nie będzie już dodatkowej mszy o godz. 15:00.

4.

Nabożeństwa majowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, a w sobotę po mszy świętej. W niedzielę nabożeństwa majowe w połączeniu z mszami o godz. 8:30 i 11:00.

5.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

6.

W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszam osoby chętnie do pomocy w demontażu wystroju świątecznego.

7.

W środę po mszy świętej wieczornej czyli ok godz. 19:30 w kościele spotkanie rodziców dzieci z klasy drugiej w sprawie strojenia kościoła na Pierwszą Komunię Świętą.

8.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 1a,b,c i 38 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 do sprzątania zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 6-28, ul. Krótka i ul. Działkowa.

9.

OSP Długie Stare zaprasza na uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru, która odbędzie się w sobotę 14 maja na boisku sportowym. Uroczystość rozpocznie się plenerową mszą świętą o godz. 12:00. O godz. 13:00 ceremoniał strażacki z przekazaniem sztandaru. Od godz. 14:00 festyn z licznymi atrakcjami (koncert orkiestry dętej i mażoretek, występ dzieci ze szkoły podstawowej, pokazy sprzętu strażackiego, kawiarenka i bufet, atrakcje dla dzieci, loteria fantowa. Gwiazda wieczoru – koncert wokalny: Julia Stolpe. Dochód przeznaczony jest na budowę remizy.

ks. proboszcz

Konrad Rapior