Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 19.12.2021

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 19.12.2021

1.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu czynne tylko w środę po wieczornej mszy św.

2.

W zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", duże w cenie 18 zł, małe w cenie 8,5 zł, a także opłatki.

3.

Zainteresowanie akcją „Tytka charytatywna” po raz kolejny przerosło wszelkie oczekiwania. Ostatecznie wróciło ponad 50 wypełnionych artykułami toreb. Ilość zebranych darów jest tak duża, że Parafialny Zespół Caritas przygotował 34 obfite paczki dla biednych, potrzebujących, chorych i samotnych parafian. Pewną część trwałych artykułów zostawiliśmy na czas Świąt Wielkanocnych w celu przygotowania paczek dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, bez których ta piękna inicjatywa nie miała by racji bytu.

4.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej 9-11, za sprzątanie kościoła i otoczenia, oraz ofiarę na kościół. W najbliższą sobotę nie ma sprzątania kościoła.

5.

Spowiedź przedświatęczna w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od 18:30 tak długo jak będą chętni.

6.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach, szczególnie dzieciom. Zakończenie rorat dla dzieci w najbliższy wtorek.

7.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ramach składki remontowo-budowlanej.

8.

Odwiedziny chorych z komunią św. w środę 22 grudnia od godz. 9:30.

9.

Osoby chętne do pomocy przy wystroju świątecznym kościoła zapraszam w środę na godz. 18:30

10.

Porządek mszy św. świątecznych: - Wigilia Bożego Narodzenia: msza plenerowa – godz. 20:00 pasterka (w kościele) godz. 24:00. Jest wolna intencja w pasterkę na mszy sw. o godz. 24:00 - I święto: godz. 8:30, 11:00 - II święto (Niedziela świętej rodziny): godz. godz. 8:30, 11:00 i 15:00

ks. proboszcz

Konrad Rapior