Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 18.12.2022

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 18.12.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w piątek po wieczornej mszy.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej 14,16 i 18 oraz Rolnej 2-14 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę nie ma sprzątania.

3.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach składki remontowo-budowlanej.

4.

W zakrystii oraz biurze parafialnym dostępne są świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

5.

W poniedziałek po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej spotkanie zespołu Caritas w celu przygotowania paczek dla potrzebujących, chorych i samotnych parafian. W minionym tygodniu z grupą Caritas przygotowaliśmy listę takich osób, ale wiadomo, że jest wręcz niemożliwym, by kogoś nie pominąć, dlatego proszę drodzy parafianie o wasze sugestie w tej kwestii. Jeśli ktoś chciałby wskazać potrzebującą osobę to proszę o informację po mszy świętej w zakrystii.

6.

We wtorek 20 grudnia spowiedź przedświąteczna z zaproszonymi kapłanami. Odbędzie się ona w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od około 18:30 tak długo jak będą chętni.

7.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach, szczególnie dzieciom. Zakończenie rorat dla dzieci w najbliższy wtorek.

8.

Osoby chętne do pomocy przy wystroju świątecznym kościoła zapraszam w czwartek na godz. 18:30.

9.

Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek 23 grudnia od godz. 9:30.

10.

Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 15:00 w salce parafialnej.

11.

OSP Długie Stare zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się jutro/dzisiaj przy plebanii o godz. 15:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Zapisane wcześniej dzieci otrzymają paczkę od św. Mikołaja, a dorośli kawę, herbatę i coś słodkiego.

12.

Porządek mszy św. świątecznych: - Wigilia Bożego Narodzenia: msza plenerowa – godz. 20:00; pasterka (w kościele) godz. 24:00 ; I święto: godz. 8:30, 11:00; II święto: godz. 8:30, 11:00

13.

Przypominam, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu jeszcze do piątku włącznie można wrzucać do ustawionej pod chórem skrzyneczki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior