Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zmartwychwstania – 18.04.2021

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zmartwychwstania – 18.04.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10:00 - 11:30. Dodatkowo od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy.

2.

Teren przy kościele jest poddawany rekultywacji. Potrzeba sporo czasu by nowo posiana trawa się ukorzeniła, a cały teren utwardził. Do odwołania prosimy zabierać śmieci z cmentarza do domu, gdyż przez długi czas nie będzie możliwym aby wjechał na teren ciężki samochód ciężarowy opróżniający kontener. Za powstałą niedogodność bardzo przepraszam. Bardzo dziękuję za zrozumienie sytuacji. Proszę korzystać z kontenera w bardzo wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku osób odwiedzających groby bliskich spoza parafii, którzy nie mają możliwości zabrania ze sobą śmieci. Osoby, które w ostatnim czasie miały w rodzinie pogrzeb na naszym cmentarzu proszę o kontakt, gdyż wiadomo, że w takiej sytuacji pozostaje dużo kwiatów czy zniczy i w tej sytuacji oczywiście parafia zajmie się wywozem tych odpadów.

2a.

Dziękuję Przedsiębiorstwu Rolnemu DS za udostępnienie ciężkiego sprzętu i za ogromną pomoc w wyrównaniu terenu. Dziękuję także osobom, które w sobotę do południa pomagały w dalszym przygotowaniu gruntu.

2b.

Jeśli pogoda pozwoli, to w przyszłą sobotę na godzinę 9:30 zapraszam chętne osoby do pomocy w ostatecznym przygotowaniu terenu pod zasiew trawy.

3.

Na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć w jakim kierunku będzie się rozwijać epidemia i jakie będą obostrzenia. Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak konkretnie będzie wyglądała I Komunia św. w naszej parafii. Na ten moment pozostajemy przy terminie 23 maja. Ostatecznie jeśli w tym dniu nie będzie możliwa Komunia grupowa podzielimy uroczystość na kilka małych grup tego samego dnia. Jak tylko zwiększy się limit osób w świątyniach odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w kościele.

4.

Dziękuję Parafianom z Trzebin 29-35, 6-12, 18-19 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Trzebin 1-4 i 20-24.

5.

W piątek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Nie obowiązuje post.

6.

Od 27 marca obowiązuje w świątyniach przelicznik 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, może przebywać jednocześnie 16 osób (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

7.

W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

8.

Do końca roku zostało już tylko kilka wolnych intencji. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będą msze św. koncelebrowane z udziałem ks. Piotra Krauze.

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

10.

OSP Długie Stare ogłasza nabór do OSP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Numery kontaktowe znajdziemy w gablocie ogłoszeń (Paulina Lepka 721 152 117 i Beata Żymelska 721 104 266)

11.

OSP Długie Stare w dniu 23.04 o godz. 17:00 rozpocznie zbieranie złomu. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na doposażenie remizy. Jeśli ktoś chciałby przekazać złom na ten cel, to prosimy wystawić go w tym dniu przed posesję. Jeśli ktoś zechce przekazać większą ilość, to proszę ten fakt zgłosić w sklepie, wówczas złom zostanie wyniesiony z posesji przez organizatorów zbiórki.

12.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu Parafialnym odbył się pogrzeb śp. Pawła Borowczyka, a na cmentarzu w Dąbczu śp. Heleny Buchwald-Szramiak. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior