Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 7.03.2021

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 7.03.2021

1.

Biuro parafialne czynne w środę, czwartek i piątek pół godziny po wieczornej mszy św. W sobotę biuro nieczynne ze względu na dekanalny dzień skupienia w Lasocicach.

2.

GORZKIE ŻALE w przyszłą niedzielę odprawione będą w łączności ze mszą świętą o godz. 8:30.

3.

DROG KRZYŻOWE w piątek o godz. 17:00 i druga o godz. 19:30.

4.

W stałych punktach we wszystkich trzech miejscowościach naszej parafii będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję.

5.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

6.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

7.

W najbliższą sobotę obchodzimy 8 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Otoczmy go w tym dniu naszą modlitwą.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 1A do 13 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Nowego od 15 do 24.

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

10.

W minioną sobotę na naszym cmentarzu parafialnym odbył się pogrzeb śp. Walentyny Stachowiak, która w ostatnim czasie mieszkała w Krzycku Małym. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior