Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 3.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 3.03.2024 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek od 19:00 do 19:30 oraz w sobotę od 16:00 do 17:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 15 do 25 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 54 do 25.

3.

Do poniedziałku do piątku w naszej parafii odbywać się będą REKOLEKCJE. Szczegółowy program na plakacie w gablocie, a także na stronie internetowej parafii. W związku z rekolekcjami zostały zmienione godziny mszy świętych wieczornych.

4.

GORZKIE ŻALE, w tym tygodniu będą odprawione w środę o godz. 15:00.

5.

DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 18:00 będzie odprawiona na cmentarzu. Proszę zabrać znicze. W razie niepogody droga krzyżowa odbędzie się w kościele.

6.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

7.

Wielki Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

8.

Zmarła parafianka śp. Leontyna Żukowska. Jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior