Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 będą przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia będzie wymagało przygotowania kościoła i każda minuta będzie cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, „na ostatnią chwilę” dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

W związku z sytuacją pandemii i podtrzymywaną w dalszym ciągu dodatkową eucharystią o godz. 15:00, gorzkie żale będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak dzisiaj jest to msza o godz. 15:00, za tydzień o godz. 8:30.

3.

W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie jest to tzw. święto nakazane, więc nie ma obowiązku uczestnictwa we mszy świętej, ale jest to bardzo ważna uroczystość i dlatego zachęcam do udziału we mszy św. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to w Kościele Dzień Świętości Życia. Składka mszalna będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia zapraszam was siostry i bracia na godzinę 17:00 przed figurę MB Królowej Pokoju przy probostwie. Tam w łączności z Ojcem Świętym wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

4.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16:00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 15 do 24, za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 54 do 26.

6.

Wieli Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

7.

W dniach od 21 do 25 marca w parafii św. Jana w Lesznie odbędzie się kurs przedmałżeński.

8.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

9.

W zakrystii można nabywać świece – paschaliki na stół wielkanocny. Cena 9 zł.

10.

Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu w ramach składki remontowo- budowlanej.

11.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej – Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie.

12.

Za tydzień w niedzielę na mszę o godz.15:00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszy krótkie spotkanie organizacyjne.

ks. proboszcz

Konrad Rapior