Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2023

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2023

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 są przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia wymaga przygotowania kościoła i każda minuta jest cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, "na ostatnią chwilę" dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 54 do 26 za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 27 do 38a..

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16:30; - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; - dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

4.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łączności ze mszą świętą: i tak dzisiaj jest to msza o godz. 8:30, za tydzień będzie to msza o godz. 11:00.

5.

Wieli Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

6.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

7.

W zakrystii można nabywać świece - paschaliki na stół wielkanocny. Cena 12 zł.

8.

UWAGA! wiadomość z "ostatniej chwili" dodana w poniedziałek. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się już niebawem (29 marca 2023r.) w najbliższą niedzielę podam szczegóły bezpośrednich przygotowań dla kandydatów.

ks. proboszcz

Konrad Rapior