Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 17.12.2023 r.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w poniedziałek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej, w sobotę biuro nieczynne.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Rolna 5-7 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńska 1, Jesienna 2-28d i Parkowa. Sprzątamy tylko otoczenie kościoła.

Od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 odprawiane będą msze święte roratnie. We wtorek zakończenie rorat dla dzieci.

W zakrystii oraz biurze parafialnym dostępne są świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 20 zł i małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

Przypominam, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

Odwiedziny chorych z komunią św. w środę 20 grudnia od godz. 8:30.

W środę zostaną rozwiezione paczki świąteczne dla osób chorych i samotnych przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas.

Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w środę 20 grudnia w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od 18:30 tak długo jak będą chętni.

Osoby chętne do pomocy przy wystroju świątecznym kościoła zapraszam w czwartek na godz. 18:30.

W piątek 22 grudnia do parafii św. Krzyża w Lesznie przybędą relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegółowe informacje i podział godzinowy na plakacie w gablocie. Zachęcam do udziału.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 15:00 w salce parafialnej.