Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 12.12.2021

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 12.12.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej. W sobotę w związku z moim udziałem w spowiedzi w Krzycku Małym biuro będzie czynne tylko przez godzinę od 12:00 do 13:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Leszczyńska 14,16 i 18 oraz Rolna 2-14 za sprzątanie świątyni oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Rolna 9-11.

3.

Na stoliku pod chórem są do nabycia kalendarze katolickie z wszystkimi świętami i uroczystościami kościelnymi i państwowymi przygotowane przez Archiwum Archidiecezjalne w cenie 5 zł.

4.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywają się ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. Proszę by dzieci codziennie przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami w celu losowania figurki MB. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

5.

Podobnie jak w zeszłym roku nasza parafia włączyła się w inicjatywę Tytka Charytatywna. Przypominam, że wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 15 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych.

6.

Spotkanie Zespołu Caritas w piątek po wieczornej mszy świętej.

7.

W zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże w cenie 18 zł, małe w cenie 8,5 zł, a także opłatki.

8.

Za tydzień w niedzielę o godz. 12:00 dodatkowa msza św. w Trzebinach.

9.

W przyszłą niedzielę na mszę o godz. 15:00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

10.

Spowiedź przedświatęczna w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami odbędzie się 20 grudnia w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od 18:30 tak długo jak będą chętni.

ks. proboszcz

Konrad Rapior