Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 11.12.2022

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu – 11.12.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej klatki od 2 do 12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńskiej 14,16 i 18 oraz Rolnej 2-14.

4.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywają się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. Dzieci codzienne na roratach gromadzą się pod chórem i przynoszą tzw. „serduszka” z wypisanymi dobrymi uczynkami w celu losowania figurek Matki Bożej. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem, z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

5.

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia włączyła się w inicjatywę Tytka Charytatywna. Parafia zamówiła 50 toreb i wszystkie zostały zabrane. Nie ma już zatem dedykowanych toreb ale można jeszcze jakiekolwiek opakowanie wypełnić trwałymi artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą i przynieść do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 18 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących i samotnych z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

6.

W zakrystii oraz biurze parafialnym dostępne są świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

7.

Już dziś informuję, że spowiedź przedświąteczna w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami odbędzie się we wtorek 20 grudnia w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od 18:30 tak długo jak będą chętni.

8.

Serdecznie dziękuję osobom, które w poniedziałek pomagały w rozplanowaniu pozostałych po wyrównaniu terenu cmentarza kopców ziemi oraz dokładnym wyrównaniu terenu.

9.

W poniedziałek po wieczornej mszy zapraszam na krótkie spotkanie organizacyjne zespół Caritas.

10.

OSP Długie Stare zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się przy plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Dzieci prosimy o wykonanie ozdób tylko z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewno, sznurki, drut, kora, blachy, szyszki itp. Zapisane wcześniej dzieci otrzymają paczkę od św. Mikołaja, a dorośli kawę, herbatę i coś słodkiego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior