Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą – 16.01.2022

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą – 16.01.2022

1.

Biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.

2.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

3.

W kościele rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Niech ta ważna intencja towarzyszy naszym modlitwom w najbliższych dniach.

4.

Mimo, że formalnie nie ma w naszej parafii odwiedzin duszpasterskich to wiele osób wspiera potrzeby materialne parafii „ofiarami kolędowymi”, co jest dla mnie przemiłym zaskoczeniem i za co serdecznie dziękuję.

5.

W wtorek msza święta będzie wyjątkowo rano o godz. 8:00.

6.

Dzisiaj po mszy świętej przed kościołem strażacy z OSP Długie Stare będą zbierać datki na zakup sztandaru. Jak wspominałem tydzień temu jest też możliwość wsparcia zakupu sztandaru przez tzw. gwóźdź. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i instytucji. Informacje szczegółowe na ten temat można uzyskać po mszy w zakrystii lub bezpośrednio u strażaków.

7.

Za tydzień przed kościołem będzie można wesprzeć potrzeby diecezjalnego Radia Emaus.

ks. proboszcz

Konrad Rapior