Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zmartwychwstania – 11.04.2021

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zmartwychwstania – 11.04.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00. Dodatkowo w środę po wieczornej mszy.

2.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień po Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a przed kościołem dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 42c do 53j za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół parafian z Długiego Nowego od 42c do 53j. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Trzebin 29-35, 6-12, 18-19.

4.

W sobotę z grupą sprzątającą posprzątaliśmy te miejsca, które bezpośrednio nie przynależą do żadnego z grobów. Miłym zaskoczeniem było to, że niektóre osoby sprzątają nie tylko teren bezpośrednio przy rodzinnym nagrobku, ale także miejsce w pobliżu gdzie nie ma żadnego nagrobka, np. teren przy płocie. Takich osób nie ma wprawdzie bardzo wiele, ale są i bardzo im dziękuję, gdyż estetyka cmentarza w jakiejś mierze świadczy o naszej wspólnocie parafialnej, a wiadomo, że człowiek zauważa zawsze te miejsca nieposprzątane i mimo, że 99% cmentarza, dzięki waszej wspaniałej dbałości o groby jest ślicznie posprzątane, to jednak osobom z zewnątrz może utrwalić się widok nieposprzątanego miejsca na cmentarzu, a tego przecież nie chcemy. Dziękuję Wam zatem Drodzy Parafianie za dbałość o groby swoich bliskich, także za sprzątanie miejsc, w których nikt nie jest pochowany oraz za dbałość o grób ks. Mariana Ignasiaka.

5.

Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną i wszelkie wsparcie dla potrzeb parafii.

6.

W minionym tygodniu z parafialnym zespołem Caritas przygotowaliśmy i rozwieźliśmy paczki dla potrzebujących przygotowane z artykułów pozostawionych na ten cel z akcji Tytka Charytatywna.

7.

Od 27 marca obowiązuje w świątyniach przelicznik 1 osoba na 20 m2. W naszym kościele, łącznie z chórem, może przebywać jednocześnie 16 osób (nie wliczając obsługi liturgicznej). Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

8.

Zmarła parafianka śp. Helena Szkudlarczyk. Jej pogrzeb odbył się wczoraj na Cmentarzu Parafialnym. Wieczny odpoczynek …

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

10.

OSP Długie Stare ogłasza nabór do OSP. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Numery kontaktowe znajdziemy w gablocie ogłoszeń (Paulina Lepka 721 152 117 i Beata Żymelska 721 104 266)

11.

W biurze parafialnym możemy zamawiać wymienianki za okres od maja do października.

ks. proboszcz

Konrad Rapior