Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021

1.

Dzisiaj w Kościele przeżywamy dzień postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

2.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

3.

GORZKIE ŻALE w przyszłą niedzielę odprawione będą w łączności ze mszą świętą o godz. 15:00.

4.

DROG KRZYŻOWE w piątek: o godz. 16:00 – dla dzieci; o godz. 17:00 i 19:30 – dla dorosłych i młodzieży.

5.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z sytuacją epidemii nie zapraszam kolejnej róży różańcowej do prowadzenia adoracji. W czwartek indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

6.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

7.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

8.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1 oraz ul. Zachodniej, Osiedlowej i Wschowskiej 2 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Nowego od 1A do 13.

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior