Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej oraz w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post Biuro parafialne w związku z nabożeństwem drogi krzyżowej nie będzie czynne w piątki.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego od 1a do 13 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego od 15 do 25.

3.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty

4.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łączności ze mszą świętą. Za tydzień będzie to msza o godz. 8:30.

5.

DROGA KRZYŻOWA w piątek będzie odprawiana bezpośrednio po mszy św. wieczornej czyli ok. 18:30.

6.

Nie będzie w tym roku dróg krzyżowych o godz. 20:00. Stanowiły one w naszej parafii ważny element przeżywania Wielkiego Postu. Wrócimy do nich w przyszłym roku. Natomiast w tym roku przygotowuję dla was drodzy parafianie kilka innych propozycji. Między innymi będą to trwające od 4 do 8 marca rekolekcje z bardzo bogatym programem i wiele innych inicjatyw, o czym poinformuję niebawem.

7.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

8.

Wielki Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

9.

Dzisiaj Niedziela Ad Gentes - wspieramy posługę misjonarzy. Przed kościołem zbiórka na ten cel.

10.

Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Długie Stare zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Kobiety i Mężczyzny 10 marca o godz. 16:00 w Sali Wiejskiej. Szczegóły dotyczące programu oraz zapisów na plakacie w Gablocie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior