Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2022

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2022

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 będą przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia będzie wymagało przygotowania kościoła i każda minuta będzie cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, „na ostatnią chwilę” dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

GORZKIE ŻALE, w związku z sytuacją pandemii i podtrzymywaną w dalszym ciągu dodatkową eucharystią o godz. 15:00, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak dzisiaj jest/była to msza o godz. 11:00, za tydzień o godz. 15:00.

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

4.

W czwartek o 16:30 na salce spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 – grupa druga.

5.

W sobotę przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP.

6.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 1a do 13, za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 15 do 24.

7.

Wielki Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

8.

W dniach od 21 do 25 marca w parafii św. Jana w Lesznie odbędzie się kurs przedmałżeński.

9.

Zbiórkę datków na kwiaty do Grobu Pańskiego prowadzą: w Długich Starych p. Teresa Szefler, w Długich Nowych p. Teresa Dudzisz, a w Trzebinach p. Irena Szczepaniak. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

10.

W zakrystii można nabywać świece – paschaliki na stół wielkanocny. Cena 9 zł.

11.

Dziękuję OSP Długie Stare za pomoc w pielęgnacji drzew na placu zabaw (usunięcie suchych gałęzi oraz pieńków pozostałych po drzewach powalonych przez bobry rok temu). Przy tej okazji w imieniu OSP pragnę oficjalne poinformować, że został przekazany teren pod budowę remizy i mamy nadzieję, że szybko ona powstanie.

12.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej – Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie.

13.

Kapliczka na terenie plebanii zawiera wizerunek Matki Bożej – Królowej Pokoju. W związku z dramatyczną sytuacją za wschodnią granicą zachęcam aby przechodząc ulicą czy odwiedzając w ciągu tygodnia cmentarz, podejść na chwilę modlitwy w intencji pokoju na świecie.

13.

Dzisiaj Niedziela Ad Gentes - wspieramy posługę misjonarzy.

ks. proboszcz

Konrad Rapior