Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 2.01.2022

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 2.01.2022

1.

Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i piątek pół godziny po wieczornej mszy św. W sobotę biuro nieczynne.

2.

W tym tygodniu nie zapraszam kolejnej grupy do sprzątania kościoła.

3.

W środę po wieczornej mszy świętej zapraszam ministrantów na zbiórkę.

4.

W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej mszy św. obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy, a także wody (będzie możliwość nabycia zestawu kadzidła i kredy do poświęcenia). W związku ze wskazaniami sanepidu nie ma wody w naszym tradycyjnym pojemniku. Bardzo proszę przynieść ze sobą wodę, którą będę święcił podczas mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Misje. Msze święte w kościele o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 15:00 msza święta w plenerze. Zapraszam do tego, by szczególnie dzieci, które przyjdą na tę mszę św. przebrały się za królów lub pasterzy. W razie niepogody msza o godz. 15:00 odbędzie się w kościele.

5.

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi świętej od godz. 17:00.

6.

Jak wiemy w tym roku po raz kolejny nie ma tradycyjnych „odwiedzin duszpasterskich”. W naszej diecezji dano możliwość tzw. kolędy w wersji zaproszeń na wieczorną mszę przedstawicieli domów według porządku „tradycyjnej” kolędy. Jest także możliwość zaproszeń indywidualnych. W naszej parafii nie będzie takiej formy. Brak odwiedzin duszpasterskich będzie oczywiście bardzo odczuwalny z dwóch powodów. Po pierwsze jako nowy proboszcz znowu nie będę miał możliwości bliższego poznania parafian, szczególnie tych mniej praktykujących, czemu idealnie służą odwiedziny duszpasterskie, po drugie wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę, że ofiary składane przy okazji kolędy były sporym wsparciem dla parafii.

7.

Są wolne intencje na mszę w dniu 4 stycznia i 9 stycznia na mszy o godz. 11:00.

8.

Dzisiaj (niedziela 2 stycznia) w naszej parafii gminne kolędowanie. Liczymy, że będzie ono mogło mieć miejsce na scenie przy plebanii. Zapewnimy ciepłe napoje. Podobnie jak w czasie pasterki straż pożarna przygotuje ogniska, przy których będzie się można ogrzać. Początek o godz. 16:00. W przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych kolędowanie odbędzie się wewnątrz kościoła.

9.

W związku z kolędowaniem nie ma dzisiaj mszy o godz.15:00.

10.

Zwierzęta w żłóbku plenerowym będą jeszcze w niedzielę 2 stycznia i czwartek 6 stycznia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję gospodarstwu agroturystycznemu p. Donaty Musielak za ich udostępnienie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior