Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 4.12.2022

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 4.12.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Polnej za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńskiej klatki od 2 do 12.

3.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywają się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem, z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

4.

W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Składka mszalna w tym dniu przeznaczona będzie na biedne kościoły.

5.

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia włącza się w inicjatywę Tytka Charytatywna. Niebawem w kościele wyłożone będą papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 18 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

6.

Od przyszłej niedzieli dostępne będą świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

7.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.

Przed kościołem można dziś nabyć ciasto. Dochód ze sprzedaży wspiera walkę o zdrowie rocznej Patrycji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9.

Pod chórem dostępne są tradycyjne kalendarze katolickie w cenie 5 zł.

10.

Serdecznie dziękuję Przedsiębiorstwu Rolnemu za wywiezienie liści i innych odpadów organicznych. Dziękuję również p. Jakubowi Schubertowi za wyrównanie koparką kilku miejsc na cmentarzu. W poniedziałek na godzinę 14:00 zapraszam chętnych do pomocy w rozplanowaniu pozostałych po wyrównaniu kopców ziemi oraz dokładnym wyrównaniu terenu grabkami.

11.

Jak zapowiadałem w dwie minione niedziele w tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

12.

Jest wolna intencja na przyszłą niedzielę na godzinę 11:00.

ks. proboszcz

Konrad Rapior