Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2023 r.

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej w sobotę biuro nieczynne.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Rolna Rolna 5-7 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Rolna 5-7. Niektórzy pytają czy w adwencie mają być kwiaty w kościele czy nie? Otóż w Ogólnym Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego w punkcie 305, czytamy: „W przyozdabianiu ołtarza trzeba zachować umiar. W okresie Adwentu należy zdobić ołtarz kwiatami z umiarem odpowiadającym charakterowi tego czasu, bez uprzedzania pełnej świątecznej radości płynącej z Narodzenia Pańskiego.” Ustalmy zatem, że od przyszłej niedzieli robimy maksymalnie dwie małe wiązanki po bokach ołtarza głównego.

3.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane będą msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

4.

W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie zespołu Caritas.

5.

W zakrystii oraz biurze parafialnym dostępne są świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

6.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.

Już dziś informuję, że spowiedź przedświąteczna w naszym kościele z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w środę 20 grudnia w dwóch turach: od godz. 17:00 do 18:00 i po mszy roratniej czyli od 18:30 tak długo jak będą chętni.

8.

Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa i MOPS zapraszają do włączenia się w akcję „Paczka pod choinkę”. Na choince w kruchcie zawieszone są bombki z wiekiem oraz płcią osoby potrzebującej. Paczki należy dostarczyć do 19 grudnia. Szczegóły na plakacie.

9.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior