Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 6.03.2022

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 6.03.2022

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 będą przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia będzie wymagało przygotowania kościoła i każda minuta będzie cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, „na ostatnią chwilę” dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

GORZKIE ŻALE, w związku z sytuacją pandemii i podtrzymywaną w dalszym ciągu dodatkową eucharystią o godz. 15:00, będą odprawiane w łącznością ze mszą świętą. I tak dzisiaj jest/była to msza o godz. 8:30, za tydzień o godz. 11:00.

3.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16:00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

4.

W czwartek na salce spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 – grupa pierwsza.

5.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Jesienna 25-1, ul. Wschowska 2, ul. Zachodnia i ul. Osiedlowa, za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 1a do 13.

6.

Na stoliku pod chórem wyłożono książeczki „40 dni z Bogiem”, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień, które mogą okazać się znakomitą pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu i Triduum Sacrum. Cena 6 zł.

7.

W dniach od 21 do 25 marca w parafii św. Jana w Lesznie odbędzie się kurs przedmałżeński.

8.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc dla Ukrainy. W ramach zbiórki do puszek w minioną niedzielę i środę popielcową zebraliśmy sporą sumę, która została już przesłana na konto. Jak wiemy OSP Długie Stare razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare i Parafialnym Zespołem Caritas zorganizowało zbiórkę artykułów dla Ukrainy. Ilość zebranych darów była ogromna. Część darów w piątek została przekazana jako wsparcie dla ośrodków dla uchodźców, organizowanych przez Caritas na terenie naszej archidiecezji. Również w piątek do punktu zbiorczego w Święciechowie dostarczone zostały artykuły medyczne. Artykuły które pozostały na salce parafialnej będą sukcesywnie przekazywane do punktu zbiorczego w gminie, z podziałem na rodzaje asortymentu.

9.

Wiemy, że na terenie naszej parafii przebywa już ok 30 uchodźców. Są w naszej parafii osoby, które wyraziły gotowość przyjęcia kolejnych uchodźców wojennych z Ukrainy. Spodziewamy się, że w najbliższych dniach ogromna liczba osób zacznie opuszczać teren przygraniczny i przesuwać się w głąb kraju do przygotowywanych ośrodków, a także osób prywatnych. Będzie zapewne wiele komunikatów różnych instytucji z prośbą o zakwaterowanie w prywatnych domach czy mieszkaniach. Taką prośbę wystosował również Caritas. Jeśli ktoś jest gotowy przyjąć uchodźców proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem, który przekaże dane kontaktowe do centrali Caritas.

10.

Zmarła śp. Krystyna Ginter. Jej pogrzeb odbył się wczoraj na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior