Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26.02.2023

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26.02.2023

1.

Biuro parafialne czynne w środę przez pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00. Przez cały Wielki Post biuro parafialne w piątki będzie nieczynne. Wiąże się to z tym, że Drogi Krzyżowe o godz. 19:30 są przeprowadzane w artystycznej oprawie, a to każdego tygodnia wymaga przygotowania kościoła i każda minuta jest cenna. Proszę przychodzić na tą drogę krzyżową, jak to mawiamy, "na ostatnią chwilę" dając jak największą przestrzeń czasową do przygotowania kościoła.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Nowego 1a do 13 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Nowego 15 do 25.

3.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z nabożeństwami drogi krzyżowej spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci będzie w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 do 18:00.

4.

DROGA KRZYŻOWA w piątek: - dla dzieci o godz. 16:30; - dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30 po niej msza święta; - dla młodzieży i dorosłych o godz. 19:30 – proszę przychodzić „na ostatnią chwilę”.

5.

GORZKIE ŻALE, będą odprawiane w łączności ze mszą świętą: i tak dzisiaj jest to msza o godz. 8:30, za tydzień będzie to msza o godz. 11:00.

6.

Dzisiaj dodatkowa msza w Trzebinach o godz. 12:30 dlatego w tym miesiącu wyjątkowo nie będzie mszy dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

7.

Wieli Post jest szczególnym czasem modlitwy, postu, a także jałmużny. Na stoliku pod chórem wyłożono koperty z dobrowolną deklaracją ofiary na daninę diecezjalną oraz na wsparcie potrzeb materialnych parafii.

ks. proboszcz

Konrad Rapior