Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021

1.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

2.

ŚRODĄ POPIELCOWĄ, rozpoczęliśmy czas czterdziestodniowego postu. Jestem wdzięczny Bogu i Wam Siostry i Bracia, że w tym dniu tak wielu zechciało podjąć drogę wielkopostnego nawrócenia, czego zewnętrznym znakiem był tak liczny udział w eucharystii połączonej z obrzędem posypania głów popiołem. W związku z pandemią w tym dniu odprawianych było pięć mszy i zdecydowanie taka ilość była potrzebna.

3.

GORZKIE ŻALE w przyszłą niedzielę odprawione będą w łączności ze mszą świętą o godz. 11:00.

4.

DROGA KRZYŻOWA jest dla mnie osobiście jednym z najważniejszych nabożeństw i zawsze bardzo się staram przygotować ją najlepiej jak potrafię. W miniony piątek na nabożeństwie tym było bardzo wiele osób. W zdecydowanej większości były to osoby dorosłe. Dlatego od tego tygodnia postanowiłem że będą dwie drogi krzyżowe dla dorosłych i młodzieży: o godz. 17:00 oraz o godz. 19:30 – tak by umożliwić udział osobom, które dłużej pracują. Dla dzieci będzie droga krzyżowa dopiero w następnym tygodniu tj. 5 marca.

5.

Dziękuję za wszystkie ofiary. Mimo, że nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich dziękuję za liczne ofiary kolędowe. Dziękuję także za wspieranie potrzeb materialnych parafii ofiarami przekazywanymi na konto bankowe. Dziękuję za wsparcie biednych i potrzebujących poprzez datki złożone na Caritas w Środę Popielcową. Tydzień temu na składkę remontowo-budowlaną zebraliśmy aż 1566,7 zł. Ogromne Bóg zapłać. Na stoliku z prasą pod chórem wyłożone są koperty z deklaracją dobrowolnej daniny. Koperty zostały wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Na kopercie nadrukowany jest niedawno powstały herb naszej parafii.

6.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

7.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Jesiennej 30-38 i 29-27 oraz ul. Granicznej 2-12 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 09:00 proszę do sprzątania Parafian z Długiego Starego z ul. Jesiennej 25-1 oraz ul. Zachodniej, Osiedlowej i Wschowskiej 2.

8.

W przyszłą niedzielę tradycyjnie przeżywamy dzień postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

9.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

ks. proboszcz

Konrad Rapior